accident on the road overturned truck semi-trailer with cargo
Chelyabinsk Region, Russia - August 7, 2020: Semi-trailer truck MAN TGS crashed at the interurban freeway.

Kas soovid vedada väärtusliku kaupa aga ei ole kindel, kas sinu kaup on kindlustatud täisväärtuses?

Siin on sulle ülevaade, mis osas on sinu kaup kindlustatud ja millele peaksid võtma lisakindlustuse. Ära muretse, see tegelikult ei ole üldse kallis!

Anname endast parima, et kaup jõuaks kliendini tervelt ja õigeaegselt. Kaubavedu pole kahjuks alati 100% riskivaba ja seetõttu on oluline teada, et vedaja vastutus on piiratud.

Transpordi puhul katab kauba kadumise või selle väärtuse vähenemise vedaja vastutuskindlustus, mis on otseselt seotud transpordiliigi ja veetava kauba brutokaaluga:

* maanteetransport: kuni 8,33 SDR-i kg kohta;
* meretransport: kuni 2 SDR-i kg kohta;
* lennutransport: kuni 19 SDR-i kg kohta.

Lisaks hüvitismäärade piirangutele hõlmab vedaja vastutus ainult vedaja süü tõttu tekkinud kahjusid. Vedaja ei vastuta vältimatutel asjaoludel toimunud kahjude, nt röövi eest.
Bestway soovitab kergete ja/ või hinnaliste kaupade puhul kindlasti teha täisveosekindlustus.

Täisveosekindlustuse hinna arvutamisel võetakse arvesse nii marssruuti, kauba- ja transpordiliiki, pakendit ja kauba maksumust.

Näiteks on 200kg kaaluv alus, millel on 7000€ väärtuses kaupa peal kindlustatud vedaja vastutuskindlustusega 2000€ ulatuses.
Täisveosekindlustus sellises summas kaubale oleks vaid 25€.

Näide 1

Televiisorite transport, mille alus kaalub 200kg ja mille väärtus on 7000€. Täisveosekindlustus sellises summas kaubale oleks vaid 25€.

Näide 2

Iglumaja transport Hispaaniasse, mis kaalub 900kg ning mille väärtus on 6500EUR. Täisveosekindlustuse puhul on kindlustusmakse kõigest 15EUR

Näide 3

Tootmisseade transport Itaaliast Eestisse, mis kaalub 4353kg ning mille väärtus 85 000 eur. Täisveosekindlustus sellise kaubaveo puhul 131 EUR

Näide 4

Mööbli transport Norra, mille kaal 500kg ja väärtus 5600 EUR. Täisveosekindlustuse puhul kindlustusmakse 15 EUR

Personaalse kindlustuspakkumise saamiseks kirjuta elina@bwg.ee või helista (+372) 58 371 036